مسعود حبیبی

از دوران كودكی با موسیقی انس گرفت و ۱۲ ساله بود كه فراگیری پیانو را آغاز کرد. در سال ۱۳۵۷ به رادیو كرمانشاه دعوت شد و در اركستر موسیقی رادیو به نواختن پیانو پرداخت. در سال ۱۳۶۷ به همكاری با صداوسیمای تهران دعوت شد و در كنار نوازندگی پیانو، گیتار، سازهای پرکاشن و دیگر سازها، به دف‌نوازی روی آورد.

وی با اساتید بزرگی همچون مرحوم فرامرز پایور، مرحوم جلال ذوالفنون، مرحوم پرویز مشکاتیان، فرهاد فخرالدینی و ... در اركستر سمفونیك تهران، اركستر سمفونیك صداوسیما، گروه‌های صبا، نوا، عارف، بیدل و گروه شیدا همكاری داشته و کنسرت‌های متعددی در كانادا و آمریکا و کشورهای مختلفی در اروپا و آسیا اجرا كرده است.

مسعود حبیبی در سال ۱۳۷۲ گروه دالاهو را تشکیل داد. این گروه که ارکستر بزرگی از سازهای ضربی است، اجراهای فراوانی را در تهران و شهرستان‌ها به روی صحنه برد. وی به‌ موازات دیگر فعالیت‌های هنری‌اش، در این ارکستردر زمینه سازهای کوبه‌ای به دیدگاه‌های نوینی دست‌ یافت که نمونه بارز آن در آلبوم حماسه ایران‌زمین از گروه دالاهو به چشم می خورد.

وی با تلاش فراوان و با تلفیق اصول علمی و هنری در نواختن ساز دف، شیوه نوینی را برای دف‌نوازی ارائه کرده است که تاکنون در سه جلد به چاپ رسیده و در اختیار علاقه‌مندان قرارگرفته است. ایشان یک دوره آموزشی هفت جلدی را تألیف نموده که به‌زودی به چاپ می‌رسد.